Benjamín Filipčík - výstava obrazů

Benjamín Filipčík, uměleckým jménem “bixonbenef” je původem z Bratislavy. Umění se začal věnovat ve volném čase počas jeho studia v Dánsku před čtyřmi roky. V tomto období objevil techniku fluid art (tekuté rozlévaní barev) a dále techniku spin art, při které se barva na plátně rozlévá a následně pomocí točivého pohybu a odstředivé síly pokrývá celou plochu plátna. 

Díky této technice se dokážeme dostat do míst, kdy človek nemá velký vliv na výsledek malby, ale nechá malbu plynout. Tímto způsobem můžeme při každém díle zažít úplně unikátní a neopakovatelný zážitek a tím objevovat to, co není předvídatelné.

Celá kolekce “Heritage” je vzdání úcty jeho babičce, Ing. arch. Marii Křápkové. Při tvorbě kolekce pracoval s jejími obrazy, ze kterých vytahoval barevné palety. Tyto barvy použil pri malování korespondujících obrazů. V této kolekci vidíme 15 párů obrazů, které chtějí poukázat na vzájemné pouto vnuka a jeho babičky pomocí konceptu vzájemných opaků krajinka – abstrakt.

Přijďte si u sklenky vína vychutnat i novou výstavu u nás ve Vinné galerii, která bude probíhat od 21. dubna do 20. května.