Máme rádi dobré lidi a dobré víno

Jsme tady pro vás


... už od roku 2003

Už téměř 18 let nás najdete na rohu Jarošky a Lužánecké. Přímo u parku Lužánky. Fungujeme jako vinný obchod i jako vinárna, pořádáme degustace, jsme galerie, která vystavuje umění a díky archivním boxům jsme i privátní sklípek. Naší specialitou je určitě párování vín a farmářských sýrů. 

Jste srdečně zváni - pojďte dál. 

Spojujeme svět vína, umění


... a přátelské atmosféry

Pořádáme pravidelné řízené degustace, které se konají každý týden, obvykle ve čtvrtek a mnohdy je vedou samotní vinaři. Těšit se můžete na zajímávé kousky, které pak následně zařazujeme do našeho sortimentu. V našich prostorách také najdete pravidelně obměnující se výstavy českých umělců.

Můžete se na nás spolehnout


... o víně toho víme od A do Z

Vinná galerie zdaleka není naším jediným projektem, – ba naopak, je to taková pověstná třešnička a naše pomyslná prodloužená ruka, která přináší to nejlepší z Pálavy do samého centra Brna.

Naše rodinné vinařství Vican je barevné, pozitivní a plné slunce, které máme na Pálavě. Mimo jiné jsme vítězem Vinařství roku 2019 a náš zakladatel Tomáš Vican je maršálem Řádu rytířů vína. Drtivou většinu vín z našeho vinařství najdete právě ve Vinné galerii.

Sýrárnu v samém srdci Pálavy jsme otevřeli v roce 2014. Je zaměřena na výrobu kravských a kozích sýrů, které ručně zpracováváme za použití regionálních potravin. Ve Vinné galerii máme tyto sýry skladem a umíme je skvěle párovat k jednotlivým vínům.

Naše spřátelné, malé rodinné vinařství s vlastní vinicí založené roku 1973 ve Višňové. Symbolem vinařství je Jan z Nepomuku, patron vinařů a celosvětově nejznámější český světec. 

Pořádáme Mezinárodní soutěž vín FESTWINE, kde se odborně posuzují vína z různých vinařských oblastí – jak od domácích producentů, tak i výrobců z různých koutů světa. 

Jsme producentem úspěšné filmové trilogie Bobule, která stojí za popularizací celého regionu Pálavy.

Jsme producentem prvních dvou řad populárního televizního seriálu Vinaři.

Jak to u nás vypadá


... nakoukněte virtuálně

Čím vás pohostíme?