2019

Malby - Lehce ovíněná

Ivana Tesařová, Iveta Michalisková

Dvě malířky z kraje vína Vám představují svou
současnou tvorbu . A protože víme , že se víno s
uměním přenádherně snoubí , přejeme Vám
povznášející zážitek z výstavy s názvem Lehce
ovíněná ” a dovolte si se zde ovínít vínem ze široké
nabídky Vinné galerie . Děkujeme , užívejte.
 

Ivana Tesařová
malba , kresba , výtvarné kurzy
www.iwana.cz/wp
721577222
Iveta Michalisková
malba , kresba
603141857

Hry barevného světa

Naďa Vítová

Výtvarnice Naďa Vítová pracuje akrylovými batvami, prokládáním koláží a kreací barev.

Pálava

Darina Studená

Výtvarnice Darina Studená žije a tvoří v Brně-Medlánkách. Hodně svých obrazů věnovala krajině, velmi často ztvárňuje právě scenérie z Medlánek nebo kraj Pálavy. Vystudovala Střední průmyslovou školu textilní, obor Modelářství a návrhářství oděvů a Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, obor Učitelství anglického jazyka a výtvarné výchovy. Maluje především akrylem a akvarelem v kombinaci s pastelem.

Vidím barvy kolem sebe a snažím se je zachytit štětcem.
Vidím kontrast barev i jejich souhru. Některé oslňují svou sytostí. Poutají pozornost a vypráví. Jiné jsou plaché. Skrývají se v pozadí a dávají vyniknout těm živějším. Některé se vpíjí do hloubi plátna. Jiné jasně definují tvary a vystupují mi vstříc. Hledám barvy v životě. Vše, co dělám, chci vnímat v plných odstínech.
Hledám hranice a nenacházím je. Hledím do dáli, do hlubin i výšin. Můžeme se očima rozlétnout k obzoru. Můžeme se rozběhnout krajinou.

www.darina-studena.cz

Vědec ve dne - umělec v noci

Lucie Chrástecká

V civilním životě jsem student, doktorand na Stony Brook University v New Yorku,
kde se podílím na výzkumu a vývoji léků proti rakovině,
ale i ve svém volném čase ráda tvořím.
Zřídka kdy, ale mám určitý umělecký plán – I just let it happen ( prostě to namaluji)

Vaše Lucka

Dvě ženy - Dva světy

Jedno mají tyto dámy společné !
Umění je provází celý život.

Žaneta Zieglerová

Autorskými výstavami se začala představovat v roce 2015. Byly to společné projekty s Novým operetním Studiem Brno v Divadle Reduta nebo Domě pánů z Lipé. Její tvorba a použití výtvarných technik se od té doby výrazně proměnily - ze symboliky suchým pastelem k výtvarné náhodě a vyjádření vlastních pocitů akrylem. Aktuálně vystavuje v Praze prostorách investiční skupiny Forte se svými obrazy slavných…rukou amatérů. Aktivně se věnuje výuce výtvarných kurzů v ateliéru Artesvět na Lidické 28 a pro svoje absolventy pořádá řadu výstav. Její motto zní „Malovat dovede každý. Jen o tom ještě nevíte.“

www.artesvet.cz

Jana Mazalová

Brněnská výtvarnice, která se v uměleckém prostředí pohybuje již mnoho let. V poslední době zavítala od produkční a kulturní činnosti k tvorbě výtvarné. Její doménou je výtvarná technika akryl a představuje se abstraktním uměním. Obsáhlá výstava jejich obrazů s názvem Barvy Afriky doprovázela křest knihy  Asante Zory Castillo. Vystavené abstrakce ve Vinné galerii Brno působí na široké spektrum našich pocitů a mohou uvolnit naše představy bez hranic.

Obrazy slavných rukou amatérů

Talentované dámy

Amatérští malíři, klienti výtvarných kurzů, jejichž dovednosti se natolik zdokonalily, že si dovolili sáhnout po předlohách slavných malířů.
Výsledek je překvapijící a sklízí úspěch.
Claude Monet, Vincent van Gogh aj.
www.artesvet.cz

Lusy Kunc

"V životě si procházíme různým obdobím. Ať šťastným či méně. Své pocity, emoce, radost i smutek jsem vložila do obrazů. Samotné malování je pro mě jakousi formou terapie, kdy plně prožívám momentální rozpoložení i myšlenkové pochody. Zbavuji se tak negativních myšlenek, které vkládám do děl."
- autorka Lucie Kuncová