2013

Portréty herců
Petra Skoupilová

Petra Skoupilová,narozená v Brně 1944,je vyučená fotografka (1963).
Avšak v r.1968 nastoupila,jako sekretářka,do hudebního vydavatelství Supraphon.
Souběžně však začíná fotografovat koncerty a hlavně portréty zpěváků.
V r.1984 odchází ze Supraphonu a volí svobodné povolání fotografky.
Fotografuje pro různé časopisy té doby.Na titulních stranách se čím dál více objevují její portréty herců.
S většinou herců,jejichž fotografie vystavuje ve Vinné galerii pracovala častěji, takže vznikaly portréty,které se v té době nepublikovaly.
Samostatnou výstavu " Portréty herců " realizuje až nyní.
Žije a pracuje v Praze.

A Day In IMAGINATIONLAND

Milan Sekanina

Ve svých (zřídkavých) volných chvílích se odreagovává fotografování a dalším technikám na fotografii navázaných. V posledních letech rád a často využívá možností, které dává digitální fotografie a především pak její následná manipulace a zpracování v počítači. Výsledkem jsou kompozice často mnoha fotografií, kde je obyčejný, každodenní objekt (třeba úplně nahatá slečna) zasazen do imaginárniho světa. Odtud  také název výstavy - A Day In Imaginationland. Znalci z toho pochopí, že v ještě zřídkavějších volných chvílích sleduje seriál South Park.

Obrazy - PODRUHÉ

Pulkrt-Švédová, Hnilová, Nekvapilová

Hana Hnilová

absolventka Pedagogické fakulty. Od dětství maluje, nejraději pastelem. V minulosti navštěvovala výtvarné kurzy Aleše Chalupy. Vystavuje na webových stránkách v amatérské obrazárně. Ve Vinné Galerii vystavovala již v roce 2011. Žije a tvoří v Brně.

Eva Nekvapilová

3. rokem studuje na PdF MU, obor: speciální výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání. Je členkou výtvarné skupiny Pátečnice pod vedením Tomáše Vrány, se kterou se účastní společných výstav. Také se podílí na projektech výtvarné katedry PdF MU. Obrazy na této výstavě vznikly během studia a jsou součástí bakalářské práce. Ve Vinné Galerii vystavovala již v roce 2011. Žije a tvoří v Brně.

Eva Pulkrt-Švédová

absolventka VUT FS a The Henley College, UK. Od roku 2008 - 2011 členkou výtvarné skupiny Pátečnice ateliéru Tomáše Vrány. Pořádala několik výstav se skupinou Pátečnice i samostatně. Ve Vinné Galerii vystavovala již v roce 2011. Žije a tvoří v Brně.

6 x 6

Ondřej Nosek

Fotograf a student brněnského Institutu tvůrčí fotografie - PHOTOGENIE. Aktivně fotí 7 let. Od roku 2011 pouze na filmový materiál, převážně na střední formát.

Výstava z názvem "6x6", ukazuje průřez tvorbou za poslední dobu. Proces hledání směru a formy přes čtvercový formát k černobílé fotografii. Převážně portrétní fotografie za využití přirozeného světla jsou často výstupem tématických školních prací.

 ondra.nosek@seznam.cz
www.facebook.com/ondranosek.photographer

Stromobraní

Ota Blažek

Ota Blažek, absolvent VUT, ale také Institutu výtvarné fotografie při Svazu českých fotografů.

Proč "Stromobraní" ? Stromy mi vstupují skoro do všech snímků. Jejich pratvary mě prostě stále přitahují. Snažím se je vidět čistě a jinak. Jak se mi to daří posuďte sami. 

blazek.ota@seznam.cz

Se štěstím za štěstím

Jakub Puškáš

Se životem je to jako s foťákem. Zaměřuj se na to, co je pro tebe
důležité a zachycuj hezké momenty. Z negativů se snaž vyvolat to pěkné
a pokud něco nevyjde, tak to cvakni ještě jednou. Nechte se naší novou
výstavou unést na putování za štěstím. Nahlédněte do svého nitra a
objevte v sobě něco nového. Vydejte se s Jakubem po zákoutích
Katalánska a přijďte nasát horké slunce i výborné víno. Jakuba
Puškáše, zkušeného brněnského fotografa, ve Vinné Galerii hostíme již
potřetí. Zastavte se na skok a uznejte, že jeho fotografie zraje
stejně dobře jako naše víno.

Tavené sklo a mozaiky

Dana Teturová

Krásu a nádherné barvy italského mozaikového skla jsem před léty objevila ve slunné Itálii a začala jsem se intenzivně učit, jak si s barvami skla
hrát a vytvářet mozaiky. Od té doby mě každodenně naplňuje vytváření obrazů jako mozaiku. Jsem mozaikář samouk a snažila jsem se vybudovat si svoji osobní uměleckou formu na bázi klasické mozaiky. Měla jsem také velké štěstí na ty nejlepší učitele v této oblasti a byla to pro mě obrovská příležitost, jak se setkat s mnoha skvělými lidmi z celého světa.
Později jsem se začala věnovat také tvorbě obrazů tavením skla a využívání prvků spékaného skla pro tvorbu mozaiky. Sklo je materiál
emocionální, bez hranic, který se může změnit se zdrojem světla nebo pohledu stejně jako naše mysl, stejně jako naše srdce.
Nejčastěji hledám inspiraci a náměty v přírodě, ale lákají mě i vzdálené krajiny, ale nejraději se toulám u nás doma a těším se s každým ročním
obdobím, jaké barvy mým očím zase nadělí.

A protože se také ráda setkávám s lidmi, jsem šťastná, že mohu zkoušet zachycovat tváře lidí v portrétech, zvláště když jsou ta setkání
umocněna nějakým zážitkem.
Tvorba portrétů je disciplína mozaiky velmi těžká, ale kreativní tvorba je pro mě přes veškerou řemeslnou dřinu požitkem.

dana@teturova.cz
www.teturova.cz
+420 602 572 388