2011

AKTY - výstava fotografií a grafik

Martina Grmolenská, Milan Sekanina

Výstava obrazů

Nekvapilová, Pulkrt-Švédová, Hnilová

Eva Pulkrt-Švédová

absolventka VUT FS. Od r.1992 – 1995 studovala The Henley College, UK. Od roku 2008 členkou výtvarné skupiny Pátečnice ateliéru Tomáše Vrány, s kterou pořádala několik výstav (r.2008 výstava nazvaná „Ptáci“, začátkem r.2009 výstava „Afrika“ a koncem r.2009 výstava nazvaná „Dozvuky prazdnin“). Všechny se konaly v galerii Pod Petrovem a vždy něco podporovaly („Ptáci“ osoby stižené myelomovým onemocnením; „Afrika“ děti v Africe a jejich vzdělávání, atd.). Na konec tohoto měsíce plánuje s Pátečnicemi v galerii Vojenské nemocnice výstavu nazvanou, „Dřív než bude sobota“. Na první polovinu příštího roku plánuje soukromou výstavu ve Skotsku.

Eva Nekvapilová

vystudovala SOŠ, obor oděvní návrhářství. Od dětství ráda tvoří a maluje. Má dvě děti a žije v Brně. Momentálně nastoupila studium Pedagogické fakulty, obor speciální výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání. Od roku 2008 je členkou výtvarné skupiny Pátečnice ateliéru Tomáše Vrány, s kterou pořádala několik výstav (r.2008 výstava nazvaná „Ptáci“, začátkem r.2009 výstava „Afrika“ a koncem r.2009 výstava nazvaná „Dozvuky prazdnin“). Všechny se konaly v galerii Pod Petrovem a vždy něco podporovaly („Ptáci“ osoby stižené myelomovým onemocnením; „Afrika“ děti v Africe a jejich vzdělávání, atd.). Na konec tohoto měsíce plánuje s Pátečnicemi v galerii Vojenské nemocnice výstavu nazvanou, „Dřív než bude sobota“.

Hana Hnilová

absolventka Pedagogické fakulty. Od dětství maluje a jeden z jejich předků je významný český malíř. V minulosti navštěvovala výtvarné kurzy Aleše Chalupy. Vystavuje na webových stránkách v amatérské obrazárně. Plánuje výstavu Czech Art Festival v Českých Budějovicích. Žije v Brně.

"Život" v Everglades

Kamil Ďuračka

12 tváří Švýcarska

Hana Růžičková

Dne 11. dubna 2011 Vás srdečně zveme do Brna, do Vinné galerie na zahájení fotografické výstavy 12 TVÁŘÍ ŠVÝCARSKA a přednášku s promítáním fotografií KRÁSY ŠVÝCARSKA NA DLANI. Autorkou výstavy i přednášející je Hana Růžičková, která vytvořila celý autorský projekt o Švýcarsku, zahrnující nejen uvedenou výstavu, ale i stejnojmenný kalendář pro rok 2008 a také úspěšnou knižní publikaci ŠVÝCARSKO – CESTOPIS VE FOTOGRAFII.

Tato její prvotina vyhrála mezinárodní soutěž TOURMAP 2010 v kategorii Cestopisy a stala se nejprodávanějším cestopisem nakladatelství Mladá fronta. Přestože se kniha již doprodává, můžete si ji na vernisáži výstavy zakoupit za zvýhodněnou cenu 299,– Kč a získat i věnování a podpis autorky. Ve šlépějích této publikace bude i uvedená přednáška s fotografickou projekcí.

Na akci budete moci ochutnat pravé švýcarské sýry od společnosti Swiss Cheese a také si je zakoupit stejně, jako vybraná švýcarská vína. Partnerem výstavy je cestovní kancelář QUICKTOUR s.r.o.

Dvě slova o barvě

Monika Bízová

Výstava malého zlomku díla MONIKY BÍZOVÉ která nese název DVĚ SLOVA O BARVĚ. Autorka se již 6 let intenzivně věnuje výtvarné tvorbě a to převážně malbě. Její tvorba je ovlivněna pouze osobními zkušenostmi a reakcí na současné dění či vlivy ostatních prožitků.

Inspiraci jí je sama holá skutečnost, kdy si všímá maličkostí, které vídáme okolo sebe každý den, ale ne vždy jim věnujeme tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Proto se snaží upoutat na tyto věci pozornost svými obrazy a tak jim dává nový prostor vyniknout a uvědomit si je. Striktně se nedrží skutečnosti, ale proměňuje skutečnost obohacenou o myšlenky a pocity, které se snaží předat, jak do obrazu tak i ostatním lidem, kteří, její tvorbu uvidí.

Zlomek obrazů, které můžete vidět ve Vínné galerii ve spojitosti zájmu O Barvu.Vždyť právě barva je to nejdůležitější co dělí malbu od ostatních druhů umění.Barva má sama osobě obrovskou vyjadřovací schopnost, většinou je to právě ona co rozhoduje o celkové náladě či působnosti obrazu.Má možnost budovat prostor či stupňovat náladu. Výstava je prodejní.