2010

Nutnosti

Tomáš Flimel

Šepoty / oticky krajiny

Oto Blažek

Černobyl 2010... konec, nebo počátek

Petr Ovčáček

Krásy Asie a čelisti Afriky

Ondřej Stejskal

Kresby

Jana Krausová

Brněnská Vinná galerie se v pondělí večer hemžila lidmi, kteří chtěli jen jedno. Ochutnat Karla Rodena. Známý herec tam totiž křtil vína nesoucí jeho jméno. Zároveň ve vinárně představila soubor svých kreseb Rodenova partnerka Jana Krausová. Ochutnat a podívat se přišel třeba Bolek Polívka. Ve Vinné galerii se současně konala také vernisáž kreseb Rodenovy partnerky Jany Krausové. Známá herečka maluje a kreslí ráda, vždyť také vystudovala malířství a grafiku. Jediné co ji trápí, je nedostatek času. Těla boxerů se kreslí dobře "Jsou to vlastně tři soubory. První jsou portréty mých přátel a blízkých, druhý soubor představuje figurální kresby a ve třetím jsou studie boxu," uvedla svou tvorbu Krausová. Box sice není jejím velkým koníčkem, ale do půl těla vysvlečení boxeři se podle ní dobře kreslí. "Jen na kreslení nemám moc času," postěžovala si herečka, které by nikdo nehádal, že za čtyři roky oslaví šedesátiny. Rodenova vína obklopená obrazy Krausové mizela včera rychlým tempem. Vinaři očividně nesáhli vedle, protože na otázku chutná vám, se ozývalo jen ano.

Oči dokořán

Martin Klíma

Martin Klíma - Oči dokořán Autor fotografií Martin Klíma (*26.4.1966) jezdí pravidelně od roku 1995 jako průvodce s malými skupinami turistů po celém světě. Na cestách tráví až 9 měsíců v roce. Jeho nejoblíbenější destinace jsou jih Afriky, Mexiko, Tasmánie, Havaj, ale i sever a jih Ameriky, Austrálie a Nový Zéland. Nespočet malebných zákoutí, nebo jen detaily se občas snaží zachytit svým fotoaparátem.

Krajina mého mládí

Jiří Besperát

Jiří Besperát - Návrat ke kořenům -černobílé fotografie z krajiny jeho mládí. -profesor brněnské konzervatoře, kde již přes 30 let přesvědčuje své studenty o kráse a důležitosti hry na sladké dřevo... Krom této bohulibé činnosti se věnuje sportu a fotografování. Výstava potrvá do 15.4.

Vinice

Richard Hrdý

Richard Hrdý Vinice jsou určujícími rysy tváře naší jihomoravské krajiny.Stačí zabloudit mimo hlavní silniční tahy a budete překvapeni výtvarností scenérií. Projděte se se mnou ještě ne zcela doceněnou duší naší Moravy a porovnejte ji s tuctovostí"Sejšel a a Baham" www.rihrd.eu