2007

Toto není foto

Jan Hanuš

Honza Hanuš se od ranného věku věnoval fotografii i když v koutku své duše pošilhával i po jiném výtvarném projevu.Od okamžiku kdy se začal živit jako grafik, se pokoušel najít cestu jak využít své zkušenosti ve fotografii a oba obory nějakou měrou zkoušel propojovat.Obvykle nespokojen s výsledkem,s těmito pokusy na nějaký čas ustal,aby to za nějaký čas zkusil znovu.To, co zde dnes můžete vidět, je výsledkem práce posledních dvou let.Obrazy jsou tvořeny kombinací technik malby akrylovými barvami,mechanických úprav, sérigrafického tisku.

Nevinně nahé I. a II.

Zbyněk Maděryč

Zbyněk Maděryč - Nevinně nahé II v pátek pátého v pět (říjen 2007) bude v 17h slavnostní DERNISÁŽ stávající výstavy "Nevinně nahé ve vinné galerii - 1 " spojená s vystoupením moravsko-slizského barda Marka Olbrzymka s překvapením (možná přijde i vokálně experimentální soubor AFFETTO) posléze dojde i na samotnou VERNISÁŽ - v 18h "Nevinně nahé ve vinné galerii - tentokráte již 2 " - to se už pověsí na stěny úplně nové fotografie s úvodním projevem PhDr.Petra Kroupy, ředitele Národního památkového ústavu a hudbou kvarteta půvabných žen Beladona Quartet Tentokráte již nepůjde o moje archivy z přelomu století, ale o nové fotografie převážně z ostrova Thassos, Ráb a samozřejmě i z naší krásné moravské krajiny - a tato výstava tam budou instalována celý říjen. ( záznam z akce bude natáčet televize Prima )

Tichá zastavení

Ira Kucharská

Irena Kucharská Narozena 7.srpna 1954 v Brně. Absolventka Umělecko-průmyslové školy v Brně, oddělení grafika Od roku 1972 práce na fotooddělení Československé televize, návrhy a realizace modelů v textilní tvorbě, vědecká ilustrace na FF MU BRNO V současné době volná tvorba v oborech malba, fotografie Samostatné prezentace a výstavy: Hotel International Brno Hotel Brno Restaurace Eva Galerie Daria Hrad Cimburk Autorčiny obrazy zastoupeny v soukromých sbírkách v Brně, Praze, Ottawě, Londýně, Athénách a Němčičkách…..

Casperro - comics

Pavel Kašpar

Fotografie

František Haman

Z vinohradů objektivem a štětcem

Alena Ceplová a Luboš Čuta

Z vinohradů objektivem a štětcem Alena Ceplová – fotografie Luboš Čuta – obrazy Výtvarný projekt „Z vinohradů objektivem a štětcem“ obsahuje ztvárnění uvedeného tématu prostřednictvím fotografií a olejomaleb. Oba autoři jsou amatérští výtvarníci pocházející ze Znojma, tíhnou k tamní krajině, tradičním plodům i produktům. Tyto podněty je svedly ke společnému zpracování zvoleného záměru a uskutečnění několika výstav. Produkty vznikaly v průběhu let 2005 – 2006. Kontakt: a.ceplova@centrum.cz l.cuta@centrum.cz „Já jsem pro přátelé, abychom se napili. Je nesporné, že víno zavlažuje duši a přitom uspává každé trápení, tak jako mandragora uspává lidi a probouzí veselou náladu, a tak jako olej oživuj oheň. Když do sebe budeme lít víno v jednom kuse, budou brzy vratké tělo i rozum.. Kdežto když nám ho budou číšníci podávat často,ale v malých pohárcích jako rosičku..stoupne nám sice také do hlavy, ale nebude to žádné násilí, spíš takové povzbuzování ,které nás přivede do povznesené nálady!“ SOKRATES