Jste zde: Vinná galerie O nás Naše projekty Tóny vína

Tóny vína

Jedinečný hudební večer pro všechny, kteří věří na spojení vážné hudby a skvělého vína. Pro 2. ročník akce vybral sommeliér Pavel Chrást nejlepší vína z moravských vinařství – vítěze z Mezinárodní soutěže FESTWINE.

Skladby od Dvořáka, Šostakoviče, Bacha či Martinů zahrál 24. března 2011 komorní soubor Ensemble Messiaen. Každoroční koncert s komentovaným degustem vín pořádá Divadlo Reduta a Vinná galerie.

Z tisku

Řekli o projektu

Ve své muzikologické práci se setkávám s nejrůznějším propojením hudby: s politikou, módou či pohlavím. Průnik hudby a chutě vína je pro mě inspirativní a o to překvapivější věcí, oč se tyto dva podněty zdají být odpradávna tak blízké.

— Jan Špaček, muzikolog FF MU

Když mě manželé Vicanovi oslovili, zda bych nechtěl zahrát na slavnosti vína a hudby, měl jsem velikou radost. Je mým potěšením hrát na akci Tóny vína, neboť je mi známo, že od nepaměti hudba souzní s vínem – a víno s hudbou.

— Jiří Besperát, vedoucí Ensemble Messiaen

Víno je zážitkem smyslů. Odpradávna také inspirovalo básníky, malíře, sochaře či divadelníky k jeho opěvování. Bez symbiózy vína a umění by naše životy byly jen šedé skořápky bez jiskry. Organické spojení vína a umění nabízí právě večer Tóny vína.

— Dr. Petr Štědroň, umělecký šéf Divadla Reduta