Jste zde: Vinná galerie Blog Aktuality Vína Karel Roden - křest

Vína Karel Roden - křest

Út, 06/01/2010 - 22:00

Brněnská Vinná galerie se v pondělí večer hemžila lidmi, kteří chtěli jen jedno. Ochutnat Karla Rodena. Známý herec tam totiž křtil vína nesoucí jeho jméno. Zároveň ve vinárně představila soubor svých kreseb Rodenova partnerka Jana Krausová. Ochutnat a podívat se přišel třeba Bolek Polívka

Herec Karel Roden ve Vinné galerii pokřtil speciální edici vín od Adámkova vinařství, která nese jeho jméno. Zařadil se tak mezi osobnosti, které záliba ve víně přivedla k produkci vlastní značky.

"Nechceme vyrábět nic průměrného. V edici Karla Rodena se objeví jen ta nejlepší vína z každoroční sklizně. Může se stát, že při velmi špatném ročníku v edici žádné víno nevyjde," řekl dnes ČTK spolumajitel Adámkova Vinařství a filmový producent Tomáš Vican.

Nápad na vznik speciální edice vzešel podle Vicana přímo od Karla Rodena. Do bližšího kontaktu se oba dostali díky natáčení filmu Lidice. Už před lety je ale seznámil Karlův bratr Marian, který si zahrál ve Vicanově předchozím filmu Bobule.

K atmosféře výroby vína si Karel Roden ale "přičuchnul" už mnohem dříve. "Jezdil jsem i po sklípcích. Nakoupil jsem i několik lahví, některé se mi ale ve sklepě zkazily. Takže něco mám už za sebou," řekl Karel Roden s tím, že nemá žádné oblíbené odrůdy. Většina lidí otevírá láhev vína ve výjimečných chvílích, Roden naopak příliš neslaví. "Víno piji tehdy, když mám chuť. Nezáleží přitom, jestli je zrovna ráno nebo večer," dodal.

V edici Karla Rodena vyšlo zatím zhruba 8000 lahví odrůd Frankovka rosé, Veltlínské zelené, Rulandské bílé

a Rulandské modré. V prodeji budou vína pouze ve vybraných vinotékách a vyhlášených restauracích. Určitě je nebude možné koupit v supermarketu, dodal Vican. Do budoucna uvažuje o tom, že do edice zařadí i další odrůdy červených vín, které nyní dozrávají v sudech.

Fotogalerie

Chcete mít info včas?