Jste zde: Vinná galerie Akce Výstavy Kalendář Slané ženy

Kalendář Slané ženy

Robert Vano

Od 21. 11. 2018 do 31. 12. 2018

O cystické fibróze se mluví jako o nemoci slaných dětí. Tyto dospělé nemocné ženy chtějí světu ukázat, že ze slaných dětí vyrostou slaní dospělí. V jejich případě slané ženy, které jsou i přes těžkou diagnózu a nedobré vyhlídky krásné a plné života a nadějí. Ženy, které vypadají stejně jako ty zdravé, jen je to stojí mnohem více úsilí.
Ročník 2019 opět nafotil Robert Vano a oproti minulým kalendářům je tento rok barevný. Dámy jsou focené s historickými vozy, dobově to je od 40. po 80. léta 20. století.
Nemocné cystickou fibrózou můžete podpořit koupí kalendáře přímo v naší galerii či příspěvkem do sbírkové kasičky, kterou zde máme umístěnou po celou dobu výstavy.
CF je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávicí systém. Termín slané děti/slané ženy je příznačný, pacienti mají totiž výrazně slanější pot než zdraví lidé. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. Průměrný věk dožití pacientů s CF je bohužel pouze 26let, ačkoli odborníci předpokládají že až 50% v současné době žijících pacientů by se mohlo dožít 37let. V České republice je diagnostikováno přes 630 nemocných, z nichž je přibližně 45% dospělých.

Fotogalerie

Chcete mít info včas?