Jste zde: Vinná galerie Akce Výstavy Obrazy

Obrazy

Pulkrtová, Hnilová, Nekvapilová

Od 10. 10. 2017 do 1. 12. 2017

Pulkrt-Švédová, Hnilová, Nekvapilová

 

Ve Vinné Galerii vystavujeme počtvrté. První výstava proběhla v roce 2011 a tak se v dvouletých cyklech do příjemných prostor Vinné Galerie vracíme. Protože jsem o sobě již psaly, tentokrát více o tom, jak vystavovaná díla vznikala.

 

  • EVA PULKRT-ŠVÉDOVÁ

Nápad na pastelkové obrazy přišel před několika roky při poprázdninové přípravě pouzdra pro dceru do školy. Když jsem viděla tu hromadu dřevěných kousků s různobarevnými hlavičkami na velkém bílém talíři, nápad se nabídl sám. Prosté a jednoduché jako slovo samo. Že jsem na to nepřišla dřív! :-)

 

  • HANA HNILOVÁ
Momentálně objevuji kouzlo akvarelu, který mě baví. Akvarel může být z velké části založen na náhodě a jde o úplně jinou práci než jaká je například s pastelem, kde je potřeba vše řádně propracovat. S akvarelem je tedy možné pracovat uvolněně, což je pro mne vítaná změna. Pastelu ale samozřejmě zůstávám věrná, jakožto technice, kterou jsem objevila a použila při svých prvních malířských pokusech.

 

  •  EVA NEKVAPILOVÁ

Po období tvorby zejména černobílých monotypů se navracím zpět k barvám prostřednictvím vytváření mandal. Ty můj život provázejí delší dobu a zabývám se jimi stále intenzivněji. Mým cílem je uspořádat soubor mandal tvořených rozmanitými způsoby, proniknout do větší hloubky tohoto tématu a poté je představit případným zájemcům v rámci kurzů, či workshopů. Současná výstava je symbolickým prvním krokem, odrazovým můstkem pro další obdobné počiny.

Fotogalerie

Chcete mít info včas?