Jste zde: Vinná galerie Akce Výstavy Dvě slova o barvě

Dvě slova o barvě

Monika Bízová

Od 12. 3. 2011 do 11. 4. 2011

Výstava malého zlomku díla MONIKY BÍZOVÉ která nese název DVĚ SLOVA O BARVĚ. Autorka se již 6 let intenzivně věnuje výtvarné tvorbě a to převážně malbě. Její tvorba je ovlivněna pouze osobními zkušenostmi a reakcí na současné dění či vlivy ostatních prožitků.

Inspiraci jí je sama holá skutečnost, kdy si všímá maličkostí, které vídáme okolo sebe každý den, ale ne vždy jim věnujeme tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Proto se snaží upoutat na tyto věci pozornost svými obrazy a tak jim dává nový prostor vyniknout a uvědomit si je. Striktně se nedrží skutečnosti, ale proměňuje skutečnost obohacenou o myšlenky a pocity, které se snaží předat, jak do obrazu tak i ostatním lidem, kteří, její tvorbu uvidí.

Zlomek obrazů, které můžete vidět ve Vínné galerii ve spojitosti zájmu O Barvu.Vždyť právě barva je to nejdůležitější co dělí malbu od ostatních druhů umění.Barva má sama osobě obrovskou vyjadřovací schopnost, většinou je to právě ona co rozhoduje o celkové náladě či působnosti obrazu.Má možnost budovat prostor či stupňovat náladu. Výstava je prodejní.

www.motykart.webnode.cz

Fotogalerie

Chcete mít info včas?