Jste zde: Vinná galerie Akce Výstavy Abstraktní malby

Abstraktní malby

Leila Kolkopová

Od 2. 3. 2018 do 3. 4. 2018

Tvořím ve svém bytě, který je mi ateliérem. Můj cit a nadšení pro barvy rozvinul PhDr. Jiří Homola již během mého dospívání. Naše hodiny malování byly vždy o tom, že můžeš cokoliv, vyber si směr, najdi se, odliš se.

Bohužel mi to dlouhé roky nešlo a já se trápila, malbu i kresbu jsem tak na celých 10 let opustila. Nastal ovšem zvrat a to v podobě zcela nové tvorby. Začala jsem malovat abstraktně!

Toužila jsem nemít hranice, nehodnotit výsledek podle předlohy. Chtěla jsem zachytit své nitro, jehož vyjádření bude vždy správné, protože vychází ze mě. Díky tomu poslední dva roky maluju spontánně, vedu štětec po plátně a vyjadřuju svoje emoce.

Tak také vznikl kurz Svobodného malování. Malování je moje vášeň i forma relaxu a ráda o svých obrazech diskutuju s lidmi. Předávání této vášně druhým mě naplňuje. Cílem kurzu je přinést lidem radost do života, vrátit je do dětských let, kdy byl člověk uvolněný a hrál si. Chci lidem dokázat, že k malování není potřeba talent, ani roky strávené ve škole. Mým přáním je, aby lidé na kurzech relaxovali, vypustili starosti všedního dne a byli sami sebou.

Fotogalerie

Chcete mít info včas?