Jste zde: Vinná galerie Akce Výstavy Olihně z mikrotenu

Olihně z mikrotenu

Kateřina Houfková

Od 10. 7. 2014 do 15. 7. 2014

 

Výstava brněnské fotografky Kateřiny Houfkové představuje unikátní propojení fotografie a minimalistické poezie. Usiluje o zachycení prchavých okamžiků, momentálních dráždění smyslů a intimních zpovědí. Jediný pohled doplněný o pár slov může dohromady tvořit živou vzpomínku, jakousi poetickou slzu, kterou občas uroní naše podvědomí.

 

V životě nás provází nejhlubší momenty, kdy naše nitro pozoruje okolní svět a do své paměti si už napořád ukládá ty malé jiskrné záblesky. Protože drobná andělská ptačí mrtvolka nikdy nebyla krásnější, než když ji zrovna pozorujeme, a usmívající se oči pod blonďatými loknami nikdy nebyly nebezpečnější, než když se dívají na nás.

Každý si ve své hlavě tvoříme vzpomínky, které čas obrousí do nejtřpytivějších diamantů. Tvoříme si své vlastní vzdušné olihně, fata morgány, které jsou tak dokonalé jen proto, že je vidíme právě našima očima.

Okamžik je jakýsi atom existence, vykrystalizovaná podoba bytí. Nakonec je to to jediné, co v uspěchané sebestravující postmoderní době dává smysl. Okamžik je jedinečný právě ve své nejzákladnější podstatě, a tou je pomíjivost.

Kateřina Houfková (nar. 1991 v Českých Budějovicích) studuje Bohemistiku a Žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Kromě fotografie se věnuje i psaní poezie a prózy.

Kontakt na autorku: khoufkova@gmail.com

Fotogalerie

Chcete mít info včas?