Jste zde: Vinná galerie Akce Světový den malbecu

Světový den malbecu (degustace)

17. 4. 2020

 

Dne 17. dubna máme možnost oslavit společně podesáté světový Den Malbecu - „Malbec World Day“. Degustace nejlepší argentinské odrůdy Malbec je každoročně velkým zážitkem pro všechny milovníky těchto vín.

A právě pro tento den jsme pro Vás připravili výběr několika  malbeců z naší nabídky. Bohužel k dnešní situaci si tato vína můžete vychutnat pouze v domácím prostředí. Nachystány je pro vás máme již ode dneška.

Argentina je největším producentem Malbecu na světě a Malbec se stal národní odrůdou, která je pěstována ve všech vinařských oblastech země. Proto se organizace Wines of Argentina rozhodla ustavit 17. duben jako Světový den odrůdy Malbec.

Z Francie dovezl Malbec do Argentiny Michel Aimé Pouget (1821 - 1875), agronom, kterého najal Domingo Faustino Sarmiento, aby vedl statek QuintaNormal de Mendoza. Pouget přijel do Mendozy v roce 1853 ve věku 32 let a ujal se vedení statku. Z Francie s sebou přivezl rostliny, semena a různé odrůdy vinné révy, jako např. Cabernet Sauvignon, Pinot Noir a Malbec. Statek byl založen spolu se zemědělskou školou na základě návrhu zákona, který dne 17. dubna 1853 předložil zákonodárnému sboru provincie Mendoza guvernér regionu Padro Pascual Segura.

Ke konci 19. století zažilo argentinské vinařství díky italským a francouzským imigrantům prudký rozvoj. Odrůda Malbec se rychle přizpůsobila místním zeměpisným podmínkám a vína z ní vyrobená dosáhla lepší jakosti než v zemích svého původu. Díky tvrdé práci se tak Malbec časem stal vlajkovou lodí argentinského vinařství.

Úsilí, se kterým pracovali Pouget, Sarmiento a mendozský statek Quinta Normal, sehrálo v tomto procesu klíčovou roli. Z pohledu organizace Wines of Argentina je 17. duben dnem, který reprezentuje jak přeměnu argentinského vinařského průmyslu, tak výchozí bod rozvoje pěstování Malbecu jako hlavní odrůdy a mezinárodního symbolu pěstování vinné révy a výroby vína v Argentině.

Každá 5. degustace zdarma

Získejte slevovou kartičku ve Vinné galerii.

Chcete mít info včas?