Jste zde: Vinná galerie Akce Svatomartinské víno

Svatomartinské víno (degustace)

11. 11. 2020

 

Přijímáme objednávky na Svatomartinskou husu - cca 350g s červeným zelím a špekovým knedlíkem - JEN NA OBJEDNÁNÍ počtu porcí a hodiny servírování.

Chcete-li si na konkrétní hodinu zarezervovat stoleček, neváhejte a napište nám. Místa jsou omezena, nutná rezervace!

Přijďte si prožít Svatomartinskou ochutnávku mladých moravských vín od 11 hod.. Vybrali jsme pro Vás několik druhů od různých vinařů a můžete zde tato vína po celý den do dlouhého večera ochutnávat a srovnávat. Občerstvení bude bohaté.

Moravští vinaři si odedávna přiťukávali ve sklepě novým, mladým, již jiskrným vínem na svátek sv. Martina, tedy 11. listopadu. Do té doby bylo přiťukávání mladým vínem zapovězeno. Nyní máte i Vy možnost v tento den odkrýt tajemství nového ročníku a ochutnat právě zrozené moravské víno. Označení „Svatomartinské víno" je celonárodní známkou pro mladá vína. Vinaři uvádějí na trh první mladá vína v jednotný termín – 11. listopadu. Držitelem ochranné známky „SVATOMARTINSKÉ" je Národní vinařské centrum. Známka je využitelná všemi registrovanými vinaři v ČR, samozřejmě za splnění stanovených podmínek.

 

Pod značkou „Svatomartinské“ se budou moci prodávat tyto druhy a odrůdy vín:

• bílé víno, odrůdy Müller-Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát Moravský typová charakteristika: příjemné, vyrovnané, svěží ovocité víno, suché

• růžové víno, odrůdy Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Svatovavřinecké; typová charakteristika: příjemné, dobře pitelné ovocité růžové víno, suché

• červené víno, odrůdy: Modrý Portugal a Svatovavřinecké; typová charakteristika: hladké sametové víno, odbourané kyseliny, případně karbonická macerace, suché.

Každý typ může být vyráběn z uvedených odrůd – buď samostatné odrůdy, nebo cuvée těchto odrůd.

Rezervujte si místo online!

Pokud se vám neozveme, považujte rezervaci za potvrzenou.

Těšíme se na vás!

Každá 5. degustace zdarma

Získejte slevovou kartičku ve Vinné galerii.

Chcete mít info včas?